Pigmentové škvrny

Objavte silu prírody v boji proti pigmentovým škvrnám s kolekciou prírodných produktov. Špeciálne formulácie, obohatené o účinné prírodné extrakty ako biela hľuzovka, vitamín C a astranaxín, sú navrhnuté tak, aby bezpečne zosvetľovali a vyrovnávali tón vašej pokožky. Vyberte si z našej ponuky a užívajte si zdravý, rovnomerný a žiarivý vzhľad pokožky.

Filter
Nastaviť zostupný smer

5 položiek

na stránku
 1. Pridať do zoznamu prianí
  ANNEMARIE BÖRLIND
  NatuPerfect Anti-pigment & Rozjasňujúci fluid
  Hodnotenie:
  89%
  44,90 €
 2. -25%
  Pridať do zoznamu prianí
  ANNEMARIE BÖRLIND
  Denný krém NATUROYALE BIOLIFTING pre zrelú pleť
  Hodnotenie:
  94%
  Bežná cena 107,90 € Znížená cena 80,93 €
 3. -35%
  Pridať do zoznamu prianí
  ANNEMARIE BÖRLIND
  Liftingové sérum NATUROYALE BIOLIFTING pre zrelú pleť
  Hodnotenie:
  100%
  Bežná cena 87,90 € Znížená cena 57,14 €
 4. -15%
  Pridať do zoznamu prianí
  ANNEMARIE BÖRLIND
  Nočný krém NATUROYALE BIOLIFTING pre zrelú pleť
  Hodnotenie:
  99%
  Bežná cena 116,90 € Znížená cena 99,37 €
 5. Pridať do zoznamu prianí
  DADO SENS
  Anti-pigmentačné sérum
  Hodnotenie:
  87%
  39,90 €
Filter
Nastaviť zostupný smer

5 položiek

na stránku

Ako môžu pomôcť prírodné krémy na pigmentové škvrny?

Pri riešení pigmentových škvŕn môže byť prírodná kozmetika veľmi účinná. Jedným z moderných prírodných ingrediencií, ktorý sa objavuje v boji proti pigmentovým škvrnám, je Detoxophane® z žeruchy. Táto zložka, získavaná z lúčnych rastlín ako je žerucha, má detoxikačné a antioxidačné vlastnosti. Detoxophane® nielenže pomáha chrániť kožu pred negatívnymi vplyvmi znečisteného prostredia, ale tiež sa zameriava na zosvetlenie a vyrovnávanie tónu pokožky tým, že znižuje produkciu melanínu.

Ďalšou účinnou prírodnou zložkou je astrataxín. Astrataxín, ktorý je derivátom antioxidantu astaxantínu, pochádza z morských rias a je známy pre svoje silné antioxidačné vlastnosti. Pomáha chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným UV žiarením a znečistením, ktoré sú častými príčinami vzniku pigmentových škvŕn. Okrem toho astrataxín pomáha zlepšovať pružnosť pokožky a znižuje viditeľnosť jemných vrások, čo prispieva k celkovej obnove a zdravému vzhľadu pleti.

Tieto prírodné ingrediencie ponúkajú alternatívu k tradičnej kozmetike obsahujúcej agresívne chemikálie. Používaním najlepších krémov na pigmentové škvrny z prírodných ingrediencií ako Detoxophane® zo žeruchy a astrataxínu, ktoré sú šetrné k pokožke a zároveň účinné, je možné vytvoriť režim, ktorý nielen znižuje výskyt pigmentových škvŕn, ale tiež zlepšuje celkovú kvalitu a zdravie pokožky.

Okrem uvedených ingrediencií u nás môžete nájsť aj bielu hľuzovku, ktorá sa považuje za diamant v prírodnej anti-aging kozmetike. Bojuje proti starnutiu a zároveň redukuje pigmentové, starecké škvrny. Ako je to možné? Biela hľuzovka obsahuje viacero účinných látok, ktoré môžu byť prospešné pri liečbe hyperpigmentácie:

Antioxidačné vlastnosti glukozidov a saponínov: glukozidy a saponíny v bielej hľuzovke majú silné antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú zásadné v boji proti voľným radikálom, ktoré sú často produkované ako reakcia na slnečné žiarenie a znečistenie. Tieto voľné radikály môžu spôsobiť oxidatívny stres, ktorý poškodzuje bunky pokožky a prispieva k predčasnému starnutiu a vzniku pigmentových škvŕn. Používaním prírodných zložiek, ako sú tie nájdené v bielej hľuzovke, môžu jednotlivci pomôcť chrániť svoju pokožku pred týmito negatívnymi vplyvmi a podporiť jej zdravý vzhľad.
Protizápalové účinky na kožu: okrem antioxidačných vlastností, biela hľuzovka tiež vykazuje protizápalové účinky. Tieto vlastnosti sú kľúčové pri liečbe kožných stavov spojených so zápalom, ako je melazma a post-zápalová hyperpigmentácia. Melazma je často spojená s hormonálnymi zmenami a môže byť zhoršená slnečným žiarením a zápalom. Použitie extraktov bielej hľuzovky môže pomôcť zmierniť zápal a tým prispieť k zlepšeniu vzhľadu hyperpigmentovaných oblastí.
Inhibícia tyrozínázy a účinky na melanín: jedným z najzaujímavejších aspektov bielej hľuzovky je jej potenciálna schopnosť inhibovať aktivitu tyrozínázy. Tyrozínáza je kľúčový enzým v procese tvorby melanínu, pigmentu zodpovedného za farbu pokožky. Nadmerná produkcia melanínu môže viesť k tvorbe tmavých škvŕn na pokožke. Niektoré štúdie naznačujú, že extrakty bielej hľuzovky môžu znižovať aktivitu tohto enzýmu, čím prispievajú k zosvetleniu existujúcich pigmentových škvŕn a prevencii vzniku nových.

Prírodné “bieliace” krémy na pigmentové škvrny: Ako fungujú?

Prírodné krémy na pigmentové škvrny fungujú na základe kombinácie rôznych prírodných ingrediencií, ktoré majú za cieľ zmierniť viditeľnosť pigmentových škvŕn a zlepšiť celkový vzhľad pokožky. Tu je niekoľko kľúčových spôsobov, ako tieto krémy pôsobia:

Inhibícia produkcie melanínu: mnohé prírodné ingrediencie obsiahnuté v týchto krémoch majú vlastnosti, ktoré pomáhajú inhibovať aktivitu tyrozínázy, enzýmu zodpovedného za produkciu melanínu (pigmentu v koži). Napríklad, vitamín C je známy svojou schopnosťou znižovať produkciu melanínu, čo vedie k postupnému zosvetleniu tmavších oblastí pokožky.
Exfoliácia a obnova kožných buniek: prírodné krémy obsahujú zložky, ktoré jemne exfoliujú povrch pokožky, čím pomáhajú odstrániť odumreté kožné bunky a podporujú tvorbu nových, svetlejších buniek. Príkladom môže byť kyselina mliečna alebo ovocné kyseliny, ktoré zlepšujú textúru pokožky a pomáhajú zosvetľovať pigmentové škvrny.
Antioxidačné vlastnosti: antioxidanty ako vitamín E, zelený čaj, alebo kurkuma bojujú proti škodlivému pôsobeniu voľných radikálov a pomáhajú chrániť kožu pred ďalším poškodením, ktoré by mohlo viesť k tvorbe nových pigmentových škvŕn alebo zhoršeniu existujúcich.
Hydratácia a zvlhčovanie: prírodné krémy často obsahujú hydratačné zložky ako sú jojobový olej, aloe vera alebo botanická hyalurónová kyselina, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú a zdravú. Hydratovaná pokožka je menej náchylná na pigmentáciu a má lepšiu schopnosť obnovy.
Znižovanie zápalu a podráždenia: niektoré ingrediencie majú upokojujúce a protizápalové účinky, ktoré pomáhajú zmierniť podráždenie a zápal, čo môže byť prínosné pri liečbe stavov ako je melazma alebo post-zápalová hyperpigmentácia.

Pri výbere prírodných produktov na pigmentové škvrny je dôležité pripomenúť, že výsledky sa nemusia objaviť okamžite. Pravidelné používanie a kombinácia s ochranou proti slnku a zdravým životným štýlom sú kľúčové pre dosiahnutie optimálnych výsledkov.