Prírodné kondicionéry na vlasy

Udržte svoje vlasy živé, lesklé a zdravé s prírodnými kondicionérmi na vlasy. Vyberte si z bohatej ponuky prírodných certifikovaných značiek, ktoré sa postarajú o doplnenie potrebnej hydratácie, výživu a posilnenie.

Filter
Nastaviť vzostupný smer

5 položiek

na stránku
 1. Pridať do zoznamu prianí
  ANEA TECHLINE
  Box na kučeravé vlasy s proteínovým sprejom 175 ml ZADARMO
  Hodnotenie:
  100%
  26,90 €
 2. Pridať do zoznamu prianí
  ANNEMARIE BÖRLIND
  Intenzívny kondicionér v spreji pre všetky typy vlasov 100 ml
  Hodnotenie:
  100%
  12,90 €
 3. -20%
  Pridať do zoznamu prianí
  ANNEMARIE BÖRLIND
  Intenzívny kondicionér pre všetky typy vlasov 125 ml
  Hodnotenie:
  100%
  Bežná cena 12,90 € Znížená cena 10,32 €
 4. -30%
  Pridať do zoznamu prianí
  ANEA TECHLINE
  Bezoplachový kondicionér pre intenzívnu hydratáciu, leave-in 175ml
  Hodnotenie:
  100%
  Bežná cena 8,90 € Znížená cena 6,23 €
 5. -20%
  ORIGINAL BOTANIC
  Kondicionér na regeneráciu vlasov TOTAL REPAIR 250 ml
  Hodnotenie:
  100%
  Bežná cena 13,90 € Znížená cena 11,12 €
Filter
Nastaviť vzostupný smer

5 položiek

na stránku

Kvalitný prírodný kondicionér na vlasy môže byť rozhodujúci

Niektoré z nás každodenne naše vlasy vystavujeme každodennej tepelnej úprave či príliš častému umývaniu. Práve kondicionéry sú určené na to, aby pomohli predchádzať poškodeniu teplom. No mnoho ľudí stále považuje používanie kondicionéru za zbytočné. Často upravované vlasy majú problém s udržaním vlhkosti. Správny prírodný kondicionér sa postará o doplnenie potrebnej hydratácie, olejov a tvorby ochrannej vrstvy. Tento produkt, určený ako druhý krok starostlivosti o vlasy, je primárne určený na výživu, posilnenie a nemal by chýbať v žiadnej starostlivosti o vlasy, ak ich chcete udržať živé, lesklé a najmä zdravé.

Aký je rozdiel medzi bežným a prírodným kondicionérom na vlasy?


V bežnom kondicionéri môžete rôzne zložky, ktoré zanechávajú klamlivo pozitívny efekt, no z dlhodobého hľadiska nie sú účinné a vlasom a vlasovej pokožke škodia. Môžete v nich nájsť neprirodzené prísady, ako sú:

Sulfáty – drsné čistiace prostriedky, ktoré vytvárajú penivý efekt. Môžu spôsobiť podráždenie pokožky, suchosť a zápal. Zároveň prispievajú k strate intenzity farbených vlasov.

Parabény – používajú sa na predĺženie trvanlivosti. Chemické látky, ktoré môže naša pokožka ľahko absorbovať.

Ftaláty – používajú sa ako spojivo. Rovnako ako parabény ich môže naše telo ľahko absorbovať.

Ak hľadáte produkt, ktorý skutočne zlepší zdravie vašich vlasov a nielen zakryje poškodenie, siahnite po kvalitných prírodných kondicionéroch.

Výhody používania prírodného kondicionéru

Prírodné kondicionéry ponúkajú množstvo výhod, okrem iného:

1 Dodávajú vitamíny a živiny
Prírodné zložky v kondicionéroch jemne, ale účinne pomáhajú dodať vitamíny, minerály, oleje a rastlinné extrakty pokožke hlavy a vlasovým folikulom.

2 Riešia špecifické potreby
Kvalitný prírodný kondicionér môže pomôcť stimulovať rast nových vlasov či zabrániť strate farby vlasov. Prírodné produkty na vlasy čistia a vyživujú bez odstránenia farby. Taktiež pomáhajú zápasiť s problémami, ako sú lupiny či suchosť.

3 Hĺbkovo hydratujú
Kondicionéry s bylinnými esenciami a olejmi zachovávajú prirodzenú vlhkosť a zlepšujú celkovú štruktúru a vzhľad vlasov. Často sú obohatené o čisté výživné zvlhčovače – medzi najznámejšie a najúčinnejšia patrí aloe vera či kokosový olej. Zložky prenikajú do vlasovej štruktúry a dopĺňajú stratenú vlhkosť.

4 Opravujú teplom poškodené vlasy
Teplom namáhané vlasy strácajú elasticitu, sú náchylné na suchosť a rozštiepené končeky. Dôsledné používanie kvalitného prírodného kondicionéra pomáha chrániť vonkajšiu vrstvu vlasov, čo zvyšuje ich schopnosť chrániť sa pred tepelnými úpravami.

7 Dodávajú lesk
Prírodné oleje v prírodných vlasových produktoch dodávajú vlasom lesk, ktorý je trvácnejší a vydrží niekoľko dní.

6 Stimulujú zdravie pokožky hlavy
Esenciálne oleje a bylinné extrakty, ktoré kondicionéry obsahujú, pomáhajú stimulovať zdravie pokožky hlavy zlepšením cirkulácie.

7 Nie sú alergénne a sú vhodné pre citlivú pokožku vlasov
Čisté zloženie prírodných kondicionérov prispieva k hypoalergénnemu zloženiu, čím robia tento typ produktu vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej a náchylnej na alergie.

Ako používať kondicionér na vlasy?

Prírodné kondicionéry sa aplikujú rovnakým spôsobom ako bežné druhy. Po umytí vlasov šampónom vlasy mierne osušte uterákom. Následne naneste správne množstvo na dlaň (riaďte sa priloženým štítkom na produkte) a rovnomerne naneste na vlasy. Dĺžka pôsobenia sa môže líšiť od produktu, no všeobecne sa odporúča nechať kondicionér pôsobiť aspoň 3 – 5 minút.

TIP: Aplikácia kondicionéru na vlhké vlasy je spravidla účinnejšia ako na mokré vlasy – pomáha to jeho absorpcii do vlasov.

Zakomponovať kondicionér do starostlivosti o vlasy? ÁNO!


Kondicionér je základným produktom na získanie jemných, lesklých a najmä zdravých vlasov. Znížia krepovitosť a lámavosť. Hydratačné zložky, vitamíny a živiny spôsobia, že vaše vlasy budú hladké na dotyk a manipulácia bude jednoduchšia.

Prírodné kondicionéry sú vo všeobecnosti jemnejšie k vlasom a pokožke hlavy a môžu byť dobrou voľbou pre jednotlivcov, ktorí chcú minimalizovať svoje vystavenie syntetickým chemikáliám v rámci starostlivosti o vlasy. Je však nevyhnutné vybrať si produkty, ktoré zodpovedajú vášmu konkrétnemu typu vlasov a potrebám, pretože nie všetky prírodné zložky sú vhodné pre každý typ vlasov.