ZELENÁ DOPRAVA

Príroda je našou nevyčerpateľnou inšpiráciou a vzorom, čo odráža náš hlboký rešpekt a snahu o jej ochranu - od procesu získavania surovín až po konečnú distribúciu našich produktov.

Jasným dôkazom našej filozofie sú naše pokročilé, ekologicky šetrné výrobné postupy a starostlivo vyberané ingrediencie s eticky overeným pôvodom. Taktiež sme hrdí na náš prínos k sociálno-ekologickým iniciatívam na celom svete.

Dôležitá je pre nás aj spolupráca s dodávateľskými partnermi, ako je kuriérska služba DPD, ktorá zdieľa našu starostlivosť o planétu. S ich pomocou sa náš dopad na životné prostredie pri doručovaní balíkov minimalizuje, čím sa naše hodnoty a filozofia prelínajú aj do praktického vykonávania našich záväzkov.

DPD_DrivingChange_300x250

Čo všetko doručovanie cez DPD prinesie?

 • Uhlíkovo neutrálne doručenie pre ekologické prepravovanie vašich balíkov.
 • Doručenie do 24 hodín po celej SR.
 • Presné časové okno doručenia balíka.
 • Informovanie prostredníctvom e-mailu, SMS a push-up notifikácií.
 • Online sledovanie polohy kuriéra a balíka v reálnom čase.
 • Jednoduché vyhľadávanie a sledovanie zásielok cez web alebo mobilnú aplikáciu myDPD.
 • Možnosti platby u kuriéra hotovosťou, platobnou kartou alebo cez VIAMO.
 • Identifikácia prijímateľa pomocou PIN kódu bez nutnosti dokladu totožnosti.
 • Flexibilita v presmerovaní balíka na inú adresu alebo zmena dátumu doručenia.
 • DPD monitoruje vašu spokojnosť s doručením a rieši prípadné problémy; 90,1 % príjemcov odporúča DPD.
Presmerovanie

Naše predsavzatia

Elektrické dodávky

DPD SK sa stala lídrom na slovenskom trhu kuriérskych služieb tým, že ako prvá začala využívať elektrické dodávky Voltia eNV200 Maxi bez emisií CO2. Týmto krokom sa vyprofilovala ako prvá firma na Slovensku používajúca vozidlá špeciálne navrhnuté pre doručovanie v mestských oblastiach.

Náš prísľub k udržaniu uhlíkovej neutrality

Od roku 2013 sme úspešne znížili emisie CO2 o 14% na každý doručený balík. Intenzívne sledujeme množstvo skleníkových plynov, ktoré produkujeme, a neustále sa zameriavame na minimalizáciu našej uhlíkovej stopy.

Smart mestská logistika

Zaujímavé je, že v Bratislave sa už teraz realizuje doručovanie prostredníctvom vozidiel s nízkou úrovňou emisií. Rastúca premávka a problémy so znečistením v mestských oblastiach nás nútia hľadať nové prístupy k distribúcii zásielok. Pracujeme na vývoji udržateľných stratégií pre mestskú logistiku, ktoré by v budúcnosti umožnili úplne bezemisné doručovanie priamo v mestských centrách.

70 %

70% stálych európskych zákazníkov, ktorí nakupujú online, verí, že značky a spoločnosti by mali v dnešnej dobe preukazovať environmentálnu zodpovednosť.

Aplikácia myDPD

Moderné užívateľské rozhranie myDPD je navrhnuté tak, aby každá informácia o vašej zásielke pôsobila ako nenútená výmena správ s kamarátom. Ak sa v čase doručenia nenachádzate doma, môžete ľahko zmeniť adresu doručenia na inú, vybrať si jedno z našich výdajných miest Pickup alebo využiť samoobslužný balíkomat, alebo jednoducho posunúť dátum doručenia podľa vašich potrieb.

Kvalita ovzdušia v Bratislave

Bratislava sa zaradila medzi európske hlavné mestá, kde Geopost zaviedol iniciatívu sledovania kvality vzduchu.

 • Na doručovacích vozidlách umiestnili 100 senzorov.
 • DPD sa zaviazalo, že do konca roku 2025 bude v Bratislave realizovať doručovanie výhradne prostredníctvom elektrických vozidiel.