Ako zistiť typ svojich vlasov? Čo je to správne pre vaše vlasy?

Existuje niekoľko bežných typov vlasov založených na faktoroch, ako je textúra, vzor kučery a hrúbka. Zároveň nás môžu trápiť špecifické problémy, ako je vypadávanie vlasov či lupiny. Každý z nich si vyžaduje inú starostlivosť. Prinášame niekoľko tipov.

Poškodené vlasy

Poškodenie vlasov spôsobené častým používaním tepla z fénov, žehličiek na vlasy, alebo kulmy môže byť vážnym problémom pre zdravie vlasov. Teplo môže vysušiť vlasy a zničiť ich proteínovú štruktúru, čo vedie k strate lesku, krehkosti a zvýšenej lámanlivosti. Pravidelná hydratácia a výživa vlasov prostredníctvom masky alebo kondicionéru sú kľúčové pre obnovu a udržanie silných a zdravých vlasov.

Mastné vlasy

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Farbené vlasy

Farbené vlasy

Farbenie vlasov môže oslabiť a poškodiť vlasy. Následkom aplikácie agresívnych látok, môže farbivo ovplyvniť proteíny a lipidy vo vlasoch. Tieto zmeny môžu zapríčiniť oslabenie a vlasy sú krehké a lámavé. ľudia, ktorí si farbia vlasy, však môžu prijať preventívne opatrenia, v podobe kvalitnej starostlivosti, aby minimalizovali poškodenie a zintenzívnili farbu.

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Suché a lámavé vlasy

Suché a lámavé vlasy sú výsledkom nedostatku hydratácie a živín. Tento typ vlasov neprodukuje dostatok kožného mazu potrebného na ochranu vlasového vlákna, čím sa čím sa porušuje jeho štruktúra a vlasy vyzerajú suché a krepovité. Sú náchylnejšie na lámavosť, vyzerajú tenko a matne a môže byť náročnejšie ich skrotiť po umytí šampónom.

Suché a lámavé vlasy

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Mastné vlasy

Mastné vlasy

Pokožka hlavy produkuje nadmerné množstvo kožného mazu, čo má za následok mastné vlasy. I keď je maz dôležitým lipidom pre zdravie našich vlasov, pretože chráni štruktúru pokožky hlavy, mastné vlasy vo všeobecnosti nie sú žiadaným javom. Majú tendenciu ľahko priťahovať nečistoty a častý je vznik lupín.

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Kučeravé vlasy

Kučery sa môžu pohybovať od voľných a zvlnených až po pevné a stočené a sú spôsobené tvarom vlasového folikulu. Kučeravé vlasy majú tendenciu byť náchylnejšie ku krepovateniu a suchu v porovnaní s rovnými vlasmi kvôli ich štruktúre, ktorá je náročnejšia na udržanie vlhkosti. Preto by v správnej starostlivosti nemali chýbať hydratačné prípravky a produkty na olejovej báze, aby sa v nich udržala dostatočná vlhkosť.

Kučeravé vlasy

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Kučeravé vlasy

Normálne vlasy

Starostlivosť o normálne vlasy si vyžaduje vyvážený prístup, ktorý zachováva ich prirodzenú rovnováhu a zdravie. Normálne vlasy, ktoré nie sú ani príliš mastné ani príliš suché, môžu vďaka správnej rutine udržať svoj prirodzený lesk, silu a pružnosť. Dôležité je používať šampón a kondicionér, ktoré sú šetrné a navrhnuté špeciálne pre udržanie prirodzenej rovnováhy vlasov.

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Pre mužov

Prírodný prístup k starostlivosti môže byť pre mužov ideálnym spôsobom, ako udržať svoje vlasy vo vrcholnej forme. Používanie prírodných šampónov a kondicionérov, bohatých na výživné látky ako je kokosový olej alebo aloe vera, pomáha posilniť vlasové vlákna a hydratovať pokožku hlavy. S prírodnou starostlivosťou môžu muži dosiahnuť zdravé a žiarivé vlasy, ktoré odzrkadľujú prirodzenú krásu a sebavedomie.

Blond vlasy

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov

Väčšinu prípadov spôsobuje genetika. Avšak s dostatočne skorou prevenciou sa dá oddialiť. Kvalitná vlasová starostlivosť zameraná na vypadávanie vlasov optimalizuje stav vlasovej pokožky a zlepšuje celkovú vitalitu vlasov. Voľte receptúry na prírodnej báze z rastlinných výťažkov, ktoré vaše vlasy posilnia a ochránia pred vypadávaním, môžu byť to pravé.

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Lupiny

Lupiny sú bežným stavom pokožky hlavy, ktorý spôsobuje, že sa na pokožke hlavy a niekedy aj vo vlasoch objavujú šupinky kože. Môže to byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane premnoženia kvasinkovej huby nazývanej Malassezia, kožných ochorení, ako je seboroická dermatitída, suchá pokožka hlavy a citlivosť na produkty starostlivosti o vlasy. Svrbivá pokožka a lupiny sa objavuje najmä u ľudí s mastným typom vlasov.

Lupiny

Odporúčame nasledovnú starostlivosť

Lupiny

Suchá pokožka hlavy, psoriáza

Suchá pokožka hlavy je stav, pri ktorom pokožka nedokáže produkovať dostatočné množstvo mazu, čo vedie k pocitu napätia, svrbeniu a lupinám. Tento nedostatok mazu môže mať za následok lámavé vlasy a vznik lupín, keďže pokožka nie je dostatočne hydratovaná a chránená. Psoriáza na pokožke hlavy je špecifický zdravotný stav, ktorý sa prejavuje začervenaním, silným svrbením a výskytom strieborno bielych šupín.

Odporúčame nasledovnú starostlivosť