annemarie-borlind-o-znacke_1_

„Ak to nemôžem zjesť, nedám si to na pokožku," bola myšlienka Annemarie Lindner, keď v päťdesiatych rokoch 20. storočia začala s výrobou prírodnej kozmetiky. Jej prístup predstihol svoju dobu o desiatky rokov. Opatrné nakladanie s prírodnými zdrojmi a nepretržité hľadanie nových prírodných vlastností je odvtedy kľúčovým prvkom filozofie značky. Značka ANNEMARIE BÖRLIND je založená na príbehu odvahy, neúnavnej práce a hlbokého zanietenia pre prírodnú kozmetiku.

black-forest

FILOZOFIA ZNAČKY

Rešpekt k ľudom a prírode, novátorský prístup vo vede a zodpovedné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi tvoria tri základné piliere, ktoré už viac ako 65 rokov definujú značku prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND.

Už viac ako 65 rokov je táto značka synonymom pre inováciu, udržateľnosť a hlboký rešpekt k prírode a ľudskosti. Zakladateľka Annemarie Lindner, s víziou krásy, ktorá sa rodí z prírody, nastolila nové štandardy v kozmetickom priemysle s víziou Ak to nemôžem zjesť, nedám si to na pokožku."

Úcta k prírode

Úcta k prírodným zdrojom je základom všetkého, čo ANNEMARIE BÖRLIND robí. Značka používa iba suroviny získané udržateľným spôsobom, čím zabezpečuje minimálny dopad na životné prostredie. Všetky produkty sú vyrobené s ohľadom na ekologickú udržateľnosť, od zberu surovín až po recyklovateľné obaly, čím značka zabezpečuje, že jej operácie a produkty sú v harmónii s prírodou.

Inovatívnosť

ANNEMARIE BÖRLIND stojí na čele prírodnej kozmetiky vďaka neustálemu zavádzaniu nových technológií a výrobkov, ktoré premieňajú tradičné prírodné ingrediencie na moderné kozmetické formulácie. Táto značka neustále experimentuje a inovuje, aby zabezpečila, že jej produkty poskytujú najlepšiu možnú starostlivosť o pokožku, pričom zároveň posúvajú hranice toho, čo je možné dosiahnuť s prírodnými zložkami.

Vedecký duch

Vedecký prístup je neoddeliteľnou súčasťou filozofie ANNEMARIE BÖRLIND. Spoločnosť investuje do rozsiahleho výskumu a vývoja, aby zabezpečila, že každý produkt je podložený vedeckými poznatkami a inováciami. Tento vedecký duch umožňuje značke vytvárať kozmetiku, ktorá je nielen efektívna, ale aj bezpečná pre spotrebiteľov a šetrná k životnému prostrediu.

VLASTNÁ MINERÁLNA VODA

Všetky produkty značky Annemarie Börlind sú vyrobené s použitím čistej, chemicky neošetrenej vody (bez prídavku chlóru či pesticídov) z prameňa, ktorý sa nachádza v hĺbke 166 metrov v Čiernom lese. Táto voda, bohatá na minerálne látky, je priamo vedená do výrobne produktov, čo predstavuje základný prvok ich kvality.

VÝNIMOČNÉ ZLOŽENIE

V laboratóriách Annemarie Börlind sa neustále rodia inovácie, ktoré transformujú starostlivosť o pokožku. Jednou z kľúčových inovácií je použitie bielej hľuzovky v anti-aging kozmetike, ktorá je cenená za svoje omladzujúce schopnosti. Okrem nej vyniká aj náš LL biokomplex, unikátna zmes, ktorá zvyšuje vitalitu pokožky. Produkty obsahujú tiež vegánsky retinol a botanickú kyselinu hyalurónová, ktorá sa objavuje v produktoch až v dvoch formách. A mnoho, mnoho viac...

PRIEKOPNÍCTVO

Kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND predstavuje prvenstvá v oblasti prírodnej kozmetiky. Sú prví, ktorí uviedli na trh produkt s ceramidmi podobnými tým v ľudskej pokožke. Ako priekopníci tiež predstavili botanickú kyselinu hyalurónovú, ktorá okrem hydratačných vlastností ponúka aj ochranu proti voľným radikálom, čo konvenčná kyselina hyalurónová nedokáže. Navyše, ako prví objavili potenciál kmeňových buniek schwarzwaldskej ruže, z ktorých vznikajú exkluzívne extrakty pre produkty.

PROJEKTY VO SVETE

Firma podporuje fair trade projekty s ekologickými pestovateľskými metódami a angažujeme sa v environmentálnych iniciatívach po celom svete. Z týchto projektov získavajú tie najkvalitnejšie suroviny, ktoré rastú vo svojom prirodzenom prostredí, ako napríklad nara olej z Namíbie, morské riasy z Bretónska, aloe vera z Guatemaly, či sezamový a avokádový olej z Kene.

ČISTOTA PRODUKTOV

Produkty sú vegetariánske a neobsahujú žiadne umelé farbivá, polyethylénglykoly (PEG), silikóny ani iné škodlivé látky. Filozofia čistoty zahŕňa výber surovín, ktoré sú nielen účinné, ale aj bezpečné pre všetkých užívateľov a šetrné k prírode. Značka vyrába produkty, ktoré sú v súlade s najvyššími štandardmi kvality a bezpečnosti, a to bez kompromisov v oblasti environmentálnej zodpovednosti.

UDRŽATEĽNÉ BALENIE

Na balenie produktov používajú recyklované plastové obaly alebo obaly vyrobené z obnoviteľných surovín, ako je cukrová trstina. Tieto materiály spĺňajú najvyššie technologické a kvalitatívne štandardy, pričom súčasne prispievajú k zníženiu ekologickej stopy. V rámci produkcie kompenzujú uhlíkovú stopu tým, že podporujú projekt ClimatePartner na zabezpečenie pitnej vody v Kambodži. Toto opatrenie umožňuje minimalizovať vplyv ich výroby na životné prostredie.

Držiteľ unikátnych certifikátov

CSE_Label_with_English_subline_black_and_white_Internet_11546
COSMOS-STANDARD
Dizajn_bez_n_zvu_33_
Dizajn_bez_n_zvu_30_
climate-partner-neutral_1_

Značka Annemarie Börlind je držiteľom viacerých prestížnych certifikátov, ktoré zdôrazňujú jej záväzok k ochrane životného prostredia a udržateľných podnikateľských praktík. Medzi tieto certifikáty patrí certifikát CSE (Certified Sustainable Economics), COSMOS STANDARD, Climate Neutral a Microbiome Friendly. Tieto certifikáty dokazujú, že značka koná v súlade s najvyššími štandardmi ekologickej zodpovednosti a trvalo udržateľnosti. Tieto ocenenia spoločne zdôrazňujú záväzok Annemarie Börlind k ekologickému a etickému konaniu v každom aspekte ich činnosti.