Zbavte sa akné rýchlo a efektívne: 5 dôvodov, prečo by ste mali zaradiť kyselinu salicylovú do vašej rutiny

Zbavte sa akné rýchlo a efektívne: 5 dôvodov, prečo by ste mali zaradiť kyselinu salicylovú do vašej rutiny
11. júna 2024 6 minút čítania
Zbavte sa akné rýchlo a efektívne: 5 dôvodov, prečo by ste mali zaradiť kyselinu salicylovú do vašej rutiny

Kyselina salicylová je skvelým pomocníkom v boji proti mastnej a aknóznej pleti. Vďaka svojej účinnosti a mnohým výhodám je obľúbená u ľudí s problematickou pokožkou. Jej účinky sú presne to, čo aknózna pleť potrebuje, a preto sa často nachádza v rôznych kozmetických výrobkoch a ošetreniach. Aké účinky vám môže táto zaujímavá zložka ponúknuť? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Čo je kyselina salicylová?

Kyselina salicylová je organická kyselina nachádzajúca sa v rôznych rastlinách a stromoch. Je to kyselina, ktorá má schopnosť preniknúť hlboko do pokožky a pórov a spolupodieľa sa na zmenách, ktoré vytvárajú pokožku hladkú a bez pórov. Ako je to možné a čo ešte dokáže? Tu je 5 dôvodov, prečo zaradiť produkty s kyselinou salycilovou do vašej beauty rutiny.

1. Má exfoliačné účinky
Kyselina salicylová patrí medzi beta-hydroxykyseliny (BHA), ktoré majú výhodu oproti alfa-hydroxykyselinám (AHA) v tom, že sú rozpustné v oleji. To umožňuje, že sa kyselina salicylová ľahko dostáva do pórov a účinne odstraňuje nahromadené nečistoty a odumreté bunky, ktoré môžu spôsobovať upchatie pórov a tvorbu akné. Vďaka tomu pomáha i rozpúšťať čierne bodky - ako chemický exfoliátor kyselina salicylová preniká hlboko do vlasového folikulu a mazovej žľazy, rozpúšťa odumreté bunky a redukuje tak čierne bodky.

2. Znižuje zápaly
Okrem exfoliácie a čistenia pórov kyselina salicylová tiež zmierňuje zápaly v pokožke, čo je kľúčové pri liečbe akné. Zápal spôsobuje, že póry sa môžu ešte viac upchať, čo vedie k tvorbe nových aknéových lézií. Kyselina salicylová pomáha zmierniť zápal a otvoriť upchaté póry, čím zabraňuje vzniku nových lézií a podporuje proces hojenia.

3. Reguluje kožný maz
Prebytok kožného oleja je často spúšťačom mastného lesku a tvorby akné. Kyselina salicylová dokáže regulovať produkciu kožného oleja tým, že znižuje hladinu mastných kyselín v koži. Tým sa minimalizuje tvorba mazu a lesk pokožky, čo je obzvlášť významné pre osoby s mastnou alebo zmiešanou pokožkou.

Zbavte sa akné rýchlo a efektívne: 5 dôvodov, prečo by ste mali zaradiť kyselinu salicylovú do vašej rutiny
Vďaka kyselina salicylovej môžete dosiahnuť čistú a hladkú pleť so zlepšenou textúrou.

4. Zlepšuje textúru pleti
Okrem toho, že kyselina salicylová odstraňuje odumreté bunky a zlepšuje textúru pokožky, má tiež schopnosť stimulovať produkciu kolagénu. Kolagén je dôležitý proteín, ktorý zabezpečuje pevnosť a elasticitu pokožky. Preto pravidelné používanie kyseliny salicylovej môže viesť k jemnejšej, hladšej a mladšie vyzerajúcej pokožke.

VEDELI STE, ŽE...
...výrobky na pleť, ktoré nájdete v e-shope HENIMA.SK neobsahujú konzervačné látky, ktoré sú často predmetom diskusií o ich škodlivosti. V produktoch nájdete iba prírodné konzervačné látky, medzi ktoré patrí aj kyselina salicylová. Okrem toho vyrába produkty, ktoré obsahujú antibakteriálne zložky, ako je alkohol, a preto nevyžadujú žiadne konzervačné látky.

5. Zosvetľuje pigmentové škvrny po akné
Posledný dôvod vás možno prekvapí. Vedeli ste, že kyselina salycilová nielenže pomáha v boji proti akné, ale je tiež účinná pri zosvetľovaní pigmentových škvŕn, ktoré sa môžu objaviť po jeho zahojení? Ak máte skúsenosti s tým, že vám po zahojení akné zostávajú jemné pigmentové fľaky, najmä počas letných mesiacov, salicylová kyselina môže vyrovnať tón vašej pleti a pomôcť vám zbaviť sa týchto nežiaducich prekvapení.

Kde môžete kyselinu salicylovú nájsť?

Pleťové tonikum PURIFYING CARE

Toniká sú pri aknóznej a problémovej pleti viac než vítané, pretože pomáhajú čistiť pokožku od nečistôt a prebytočného oleja a pripravujú ju na ďalšie kroky v starostlivosti o pleť. Tonikum od ANNEMARIE BÖRLIND sa vyníma vďaka svojej účinnej a šetrnej zložitej formule. Jeho zloženie obsahuje viacero prírodných ingrediencií, ktoré sú zamerané na liečbu akné a zlepšenie celkového stavu pokožky. Kyselina salicylová pomáha čistiť póry a odstraňovať odumreté bunky, čo znižuje riziko tvorby nových pupienkov. Obohatené je o zložky, ako je rozmarínový extrakt a extrakt z harmančeka, majú protizápalové a upokojujúce vlastnosti, čo pomáha zmierniť podráždenie a začervenanie spojené s akné. Tonikum tiež obsahuje alantoín, ktorý podporuje hojenie pokožky, a glycerín, ktorý ju hydratuje a zabraňuje vysušeniu. Jeho účinnosť je vedecky potvrdená.

Pleťové tonikum PURIFYING CARE
Kombinácia kyseliny salicylovej a ďalších aktívnych látok dosiahli, že tonikum patrí medzi najobľúbenejšie produkty ANNEMARIE BÖRLIND.

Korekčná tyčinka PURIFYING CARE

Korekčná tyčinka PURIFYING CARE
Tyčinka nie je komedogénna. Vďaka tejto vlastnosti môžete mať nedokonalosti pleti celý deň zakryté a pokožka sa pod vrstvou dýcha.

Predstavte si, že môžete zakryť svoje pupienky a zároveň pod dokonalo maskujúcou vrstvou sa intenzívne tvorí proces hojenia. A nielen to, i všetkých ďalších vyššie uvedených účinkov. Taká je korekčná tyčinka ANNEMARIE BÖRLIND. Táto tyčinka vám pomôže zakryť nedokonalosti a vďaka kyseline salicylovej sa postará, aby sa rýchlo zahojila a upokojila. Nekomedogénna tyčinka zo silných prírodných zložiek je vynikajúca prvá pomoc, keď si potrebujete rýchlo poradiť so zakrytím pupienkov, ale zároveň nechcete ich stav zhoršiť. Kyselina salicylová je tu ešte posilnená o ďalších pomocníkov v úľave od zapálenia – o liečivý bisabolol a vitamín E, ktoré sú známe pre svoje protizápalové a upokojujúce účinky.

Naša pokožka je zložená z mikroskopických buniek, ktoré sa navzájom spájajú a tvoria pevnú štruktúru. Kyselina salicylová má schopnosť rozrušovať tieto spoje, čím umožňuje odstránenie odumretých buniek a nečistôt. Vďaka tomu sa pleť stáva hladšou, jemnejšou a má jednotnejší tón. A keď toto čistenie prebieha pravidelne, účinky sú viac než ohromujúce. Dajte kyseline salicylovej šancu a nechajte jej priestor na zázraky.

Súvisiace články